سخنان ترامپ درباره ی ایران
۵ امتیاز ۱ رای

سخنان ترامپ درباره ی ایران irnab ir سخنان ترامپ درباره ی ایران

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت داعش در زمان کوتاهی شکست خواهد خورد.
وی که در نشست خبری مشترک با عبدالله دوم پادشاه اردن در واشنگتن صحبت می‌کرد، گفت: «ما داعش را شکست خواهیم داد و از تمدن محافظت می‌کنیم. چاره و گزینه‌ای جز این نداریم.»

ترامپ افزود: «این نبرد از آنچه تصور می‌کنید کوتاه‌تر خواهد بود.»
او در مورد بحران سوریه گفت: «رئیس‌جمهور اوباما این فرصت را داشت که بحران سوریه را مدت‌ها پیش از این حل کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که چرا پیش از این از مداخله در سوریه انتقاد کرده بود و حالا از اوباما انتقاد می‌کند، گفت: «من آدم بسیار انعطاف‌پذیری هستم و به این امر افتخار می‌کنم. آنچه دیروز در سوریه اتفاق افتاد، نگاه من به اسد و سوریه را تغییر داد.»

ترامپ در مورد احتمال مداخله نظامی در سوریه، گفت: «در موضوع نظامی، من نمی‌گویم که چه کاری انجام می‌دهم. در موصل دیدید که گفتنِ این که قرار است چه کار کنیم، نبرد را دشوارتر کرد. من از اختیاراتم استفاده می‌کنم، چون خط قرمزهای زیادی نقض شده، اما نمی‌گویم که قصد دارم چه کنم.»

برجام یکی از بدترین توافق‌هاست
وی در مورد توافق هسته‌ای هم گفت: «توافق هسته‌ای که توسط دولت سابق به دست آمد، یکی از بدترین توافق‌هایی است که من به عمرم دیده‌ام… هرگز نباید چنین توافقی صورت می‌گرفت. این توافق کاملا یک سویه، علیه ایالات متحده و رک بگویم، علیه بخش اعظم خاورمیانه است.»

ترامپ ادامه داد: «من هرآنچه لازم باشد انجام می‌دهم. توافقی هست و برخی می‌گویند که حتی در روند نهایی شدن آن هم درست عمل نشده است و کنگره به آن رأی نداده است و واقعا تصویب نشده است.»

وی افزود: «اما در ارتباط با توافق هسته‌ای، هر کاری لازم باشد انجام خواهم داد. در ارتباط با داعش هم ایالات متحده با هرکسی که لازم باشد، کار خواهد کرد تا این گروه و دیگر گروه‌های تروریستی را نابود کند.»


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *