بیوگرافی لیلا فروهر
۵ امتیاز ۱ رای

بيوگرافي ليلا فروهر وهمسرش 

biyografy leylafrohar irnab ir بیوگرافی لیلا فروهر

بیوگرافی لیلا فروهر

خانم ليلا فروهر، کسيکه تمام نسل ها وي را مي شناسند از دهه ۵۰ تا دهه ۸۰، همه ي آهنگ هاي وي را گوش داده اند و عده زيادي هم با ترانه هاي اين خواننده محبوب خاطره دارند، در ادامه بيشتر با او و زندگي شخصي او آشنا مي‌شويم.

ليلا فروهر متولد ۴ اسفند ۱۳۳۷ در اصفهان، خواننده است. دريک خانواده هنرمند بزرگ شد، ابتدا بازيگر بودو نزديک ۵۰ فيلم و سريال بازي کرد، اما رفته رفته به سمت خوانندگي کشيده شد و حالا يک هنرمند نام آشنا ميباشد.
خانواده ليلا فروهر
ليلا فروهر دختر جهانگير فروهر و فرنگيس فرحزادي «فروهر» است که هردو از بازيگران شناخته شده قبل از انقلاب ميباشد، ليلا تنها يک خواهر بنام فريبا دارد.

شروع فعاليت ليلا فروهر
بعلت حضور پدر و مادر در عرصه بازيگري از سه سالگي وارد صحنه بازي در تئاتر سپاهان اصفهان شد و نخستين بار در ۶ سالگي با فيلم مراد و لاله وارد سينما شد. او همچنين در نوجواني در فيلم‌هاي زيادي به بازي پرداخت.

که مي توان به فيلم‌هايي چون «رابطه? جواني، همکلاسي، ميهمان، شب آفتابي و..» اشاره کرد به گزارش پارس ناز ليلا از ?? سالگي خوانندگي رابه طور حرفه‌اي آموخت و خواند. و آفريننده آثاري شد از جمله: شميم، دو پرنده، کلاغ‌هاي خبر چين، قصه? عشق و…

ليلا فروهر و همبازي با بزرگان

درسال ۱۳۴۷ وقتي ۱۰ ساله بود در فيلم پادشاه قلب ها درکنار محمد علي فردين بازي کرد و سابقه بازي با بهروز وثوقي را نيز در فيلم من هم گريه کردم را دارد. بانو فروهر در طول عمر بازيگري خود در بيش از ۴۷ اثر حضور داشت.

ليلا فروهر و ورود به موسيقي
از ۱۴ سالگي با حمايت پدرش به آموختن موسيقي و نوازندگي سه تار پرداخت او در مدت کوتاهي شروع به برگزاري کنسرت در ايران و بيرون از کشور کرد. خوانندگي درکنار بازيگري لقب کودک خردسال سينماي کشور ايران را از مردم گرفت

مهاجرت ليلا فروهر

با پيروز انقلاب اسلامي درسال ۵۷ به دادگاه احضار و از بازيگري و خوانندگي محروم شد بعد از ۸ سال زندگي در ايران درسال ۱۳۶۵ از طريق خاک ترکيه به کشور آلمان رفت و سپس مدتي در فرانسه ساکن شد. او درسال ۱۳۶۶ براي هميشه به کشور آمريکا رفت
ليلا فروهر و ازدواج اول و دوم
اوايل ورود به خاک ايالات امريکا وقتي ۳۰ ساله بود ازدواج کرد اما بعد از دو سال اين رابطه به جدايي ختم شد، به گزارش پارس ناز فروهر براي دومين بار در ۲۹ مرداد ۱۳۸۳ با فردي به نام اسماعيل نبي معروف به اسي ازدواج کرد. ليلا فروهر هيچ فرزندي ندارد ودر کاليفرنيا ساکن ميباشد.

اولين آلبوم ليلا فروهر
در نخستين سال حضور در ايالات امريکا درسال ۱۳۶۶ آلبوم مخمل ناز را منتشر کرد، او نخستين هنرمندي بود که در شهر دبي برنامه اجرا کرد سپس به دعوت کشور تاجيکستان کنسرت هاي متعددي در شهر هاي آن کشور روي صحنه برد.
بيوگرافي ليلا فروهر

از خواهر تا اجراي خاص

فريبا خواهرش به عنوان مدير برنامه او فعاليت دارد، درسال ۱۳۸۹ ليلا فروهر در جشن نوروزي کتابخانه توماس جفرسون کنگره ايالات امريکا به اجراي برنامه پرداخت.
کنسرت کداک تئاتريکي ديگر از کارهاي ليلا فروهر اجراي دو برنامه در سالن مراسم اسکار تئاتر کداک ميباشد. ليلا فروهر درسال‌هاي ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸ دراين سالن برنامه اجرا کرد. آلبوم از قلب منچند روز قبل از نوروز ۱۳۹۱ ليلا فروهر با تحولي عظيم در سبک هنري خود آلبوم از قلب من را منتشر کرد.

5c863bcab12c6 biyografy leylafrohar irnab ir بیوگرافی لیلا فروهر

بیوگرافی لیلا فروهر

دراين آلبوم ليلا شعرهايي از شاعران بزرگ ايران هم چون مولانا، عراقي، فريدون مشيري و… رابا آهنگسازي و تنظيم گروه رومي اجرا کرد.
دراين آلبوم چهره ي سرشناس سينماي کشور ايران شهره آغداشلو نيز همکاري کرد و دکلمه‌هاي ترانه‌ ها رابه انگليسي بر عهده گرفت که سبب هرچه متفاوت‌تر شدن اين آلبوم گرديد. کنسرت رويس حالبراي نخستين بار ليلا فروهر آلبوم از قلب من به صورت زنده بر روي صحنه برد. ليلا فروهر به همراه گروه رومي و شهره آغداشلو با ارکستر ۲۶ نفري به رهبري امير بدخش کنسرت زنده ي آلبوم را در سالن مجلل رويس حال بر پا کرد.
ودر آخر هم

پست هاي اينستاگرامي وي را مي‌بينيم، او نزديک به يک ميليون فالوور دارد. آدرس اينستاگرام ليلا فروهر leilaforouhar@


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *