پوسته شدن سر بعد از کاشت مو
چـقـدر مفـید بـود ؟

 پوسته شدن سر بعد از کاشت مو 

اصولا کاشت مو عوارض خطرناکی نداشته و بدون نگرانی می توان به کاشت مو پرداخت ولی بعضی عوارض هستند که بعد از کاشت مو به وجود می آیند و بعد از مدتی از بین می روند یکی از این عوارض پوسته شدن سر بعد از کاشت مو می باشد.

وسته شدن سر بعد از کاشت مو موقتی بوده و بعد از چند روز از بین می رود و می توان از شامپوی ملایم مانند شامپو بچه سر را شسته و کم کم شاهد از بین رفتن آن ها شوید.

پوسته شدن سر بعد از کاشت مو به دلیل خشکی سر و از دست دادن چربی ها به وجود می آید همچنین محلول هایی که برای بعد از کاشت مو استفاده می شود می تواند سبب پوسته شدن سر شود. بیماران باید از خاراندن سر بپرهیزند زیرا به فولیکول های کاشته شده آسیب وارد می کند و نتیجه کاشت را با مشکل مواجه می کند.

پوسته شدن سر بعد از کاشت مو بیشتر به دلیل تغییر  ph طبیعی سر می باشد که به از بین رفتن تعادل سر منجر می گردد به همین دلیل عارضه هایی را به دنبال داشته و سر واکنش هایی را نشان می دهد، کاهش میزان چربی، تورم، قرمزی و… عواملی است که بعد از تغییر ph به وجود می آید.

poste shodan sar bad az kasht moo irnab ir پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

پوسته شدن سر

 

>> درمان پوسته شدن سر بعد از کاشت مو 

اصولا پزشک برای رفع التهاب پوست سر داروهایی تجویز می نماید که ضد التهاب بوده و با استفاده از آن التهاب، ورم، سوزش و پوسته شدن سر بعد از کاشت مو را کاهش می دهد.

بعد از کاشت مو باید سر را با شامپوی بچه شست تا چربی ها را از بین برده  و فرد دچار عفونت نگردد. ۱۲ روز بعد از کاشت می توانید سر را با شامپوی ملایم بشویید تا اگر دچار پوسته شدن سر شدید آن ها را هم کم کم با شستشو از بین ببرید.

پوسته شدن سر بعد از کاشت مو امری طبیعی بوده و هیچ جای نگرانی نیست و به مرور زمان به دلیل ترشح چربی از غدد، از تعداد آن کاسته و کم کم از بین می رود.

می توانید به متخصص کاشت موی خود رجوع نمایید تا با تجویز دارو به شما کمک نماید تا بتوانید زودتر بهبود یابید.

داروهای گیاهی مانند روغن درخت چای و … می تواند به درمان پوسته شدن سر بعد از کاشت مو کمک نماید ولی باید زیر نظر متخصص استفاده شود و به آرامی بر روی سر ماساژ دهید تا به فولیکول های کاشته شده در سر آسیبی وارد نگردد.

پیشگیری از پوسته شدن سر بعد از کاشت مو:

پوسته شدن سر به مرور زمان خود به خود از بین می رود ولی راه حلی برای پیشگیری این امر وجود دارد که با مرطوب نگه داشتن سر می توان از پوسته شدن سر بعد از کاشت مو جلوگیری نمود. یک رژیم غذایی درست می تواند از به وجود آمدن این عارضه جلوگیری نماید.

5d08b4d9bddbf poste shodan sar bad az kasht moo irnab ir پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

پوسته شدن سر

 

>> عوارض جانبی کاشت مو

 

۱- ورم

ورم و التهاب بر اثر تجمع مایع میان بافتی بر سر ایجاد می گردد و نصف افرادی که کاشت مو را در ناحیه سر و ابرو انجام می دهند دچار ورم صورت و سر می گردند و بعد از مدتی ورم آن می خوابد. کمپرس آب یخ می تواند به درمان ورم صورت کمک نماید. کمپرس آب یخ را بر روی پیشانی و ناحیه کاشت قرار دهید تا التهاب و ورم شما را کم نماید.

از خم کردن سر به سمت پایین جلوگیری می نمایید و در صورت خم شدن سعی نمایید از ناحیه کمر خم شوید تا ورم صورت شما کم شده و یا بیشتر ورم ننماید.

شیوه صحیح خوابیدن یکی از راه های جلوگیری از ورم صورت می باشد تا حد امکان سعی نمایید از خوابیدن بر روی ناحیه کاشت مو جلوگیری نمایید این افراد بهتر است در چند روز اول به طور نیمه نشسته و با زاویه ۴۵ درجه بخوابند تا کمترین فشار را به سر خود متحمل شوند.

می توانید از بالشت به زیر کمر خود نیز استفاده نمایید تا فشار در ناحیه سر کم شود این امر به درمان ورم صورت بعد از کاشت مو کمک شایان می نماید.

 

۲-خونریزی

خونریزی در هنگام کاشت اصلا شایع نمی باشد ولی درمواردی که پزشک تجربه کافی را نداشته باشد احتمال خونریزی بالا می باشد.

 

۳- حساسیت و درد در قسمت اهدا کننده فولیکول

۴- خارش

زخم های وجود در سر بعد از کاشت شروع به خارش می گردند ولی اصلا نباید این زخم ها را خاراند زیرا به فولیکول های کاشته شده آسیب وارد می گردد و مدت زمان التیام زخم ها طولانی می گردد شستشو با شامپوی ملایم و به موقع می تواند از شدت خارش ها کم نماید.

 

۵- عفونت

۶- بی حسی

بیماران به هنگام کاشت مو بی حسی موضعی و یا بی هوشی را تجربه می کنند و بعد از عمل تا یک هفته در ناحیه سر شاید فرد حس بی حسی را تجربه نماید و بعد بدن به حالت عادی خود بر می گردد.

 

۷- زخم

به هنگام کاشت مو و ابرو برش هایی را ایجاد می نمایند تا فولیکول ها را بر قسمت مورد نیاز بکارند در نتیجه در ناحیه مورد نیاز زخم هایی وجود دارد و کم کم این زخم ها شروع به بهبود و از بین می روند.

 

۸- پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

۹- رشد موهای زیر پوستی

۱۰- سکسکه

سکسکه یکی از عوارض بعد از کاشت مو می باشد که فرد بعد از کاشت آن را تجربه می نماید این عارضه ممکن است چند ساعت و یا چند روز با فرد همرا باشد. به هنگام بروز سکسکه می توانید با پزشک معالج خود در این خصوص مشورت نمایید تا دارویی را برای درمان شما تجویز نماید تا زودتر بهبود یابید.

 

۱۱- ریزش مو

بعد از کاشت مو اصولا بعد از دو هفته ریزش بعد از کاشت شروع می گردد و کل یا قسمتی از موهای کاشته شده ریزش پیدا می کند ولی این امر جایه نگرانی ندارد و امری کاملا طبیعی می باشد و این ریزش فقط در ناحیه ساقه مو می باشد و ریشه مو در سر باقی می ماند و بعد از این ریزش دوباره موها شروع به بیرون آمدن از سر می نمایند.

یکی از قرص های بعد از کاشت مو فیناستراید می باشد که با تاییدیه FDA آمریکا در جهت جلوگیری از ریزش مو در بخش میانی و پیشانی سر تجویز می گردد.

فیناستراید در آمریکا برای خانم ها ممنوع می باشد و نمی توانند از آن استفاده نمایند. فیناستراید می تواند تا ۸۰ درصد از ریزش مو کاهش دهد و باعث رشد دوباره موهای ریخته شده شود.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *