بیوگرافی هدیه تهرانی
چـقـدر مفـید بـود ؟

زندگینامه و عکس های هدیه تهرانی بازیگر

biyografy hadiyetehrani irnab ir بیوگرافی هدیه تهرانی

بیوگرافی هدیه تهرانی

نام :هدیه
نام خانوادگی :تهرانی
متولد :۴ تیر ۱۳۵۱
همسر سابق :هومن بهمنش
فعالیت :عکاس و بازیگر
محل تولد :تهران
زمینه فعالیت :سینما و تئاتر
زندگی شخصی هدیه تهرانی
هدیه تهرانی متولد ۴ تیر ماه ۱۳۵۱ در تهران میباشد. او علاوه بر بازیگری در زمینه عکاسی و ورزش تای چی چوان فعالیت دارد.هدیه تهرانی
بازیگری که هیچ وقت پی گیر بازیگری نبود
آنطور که خودش در مصاحبه ای گفته :هیچ وقت به صورت جدی و عاشقانه پی گیر بازیگری نبوده است ولی به هرحال برایش جذابیت داشته است .جذابیتی که دنیای نمایش به هرشکلش برای همه دارد .پدر هدیه تهرانی به گفته خودش خیلی فیلم می دیده وهمیشه اورا هم با خودش به سینما می برده است .در ضمن پدرش جسته گریخته کار تئاتر هم می کرده است .جالب است بدانید مادربزرگ او در سی سالگی دریک فیلم هم بازی کرده است.
خصوصیات و اخلاقیات هدیه تهرانی
اولین بار که قرار بود بازیگری را شروع کرده و بازی درسلطان را قبول کند با پدرش مشورت می کند ودر مجموع پدرش نه خیلی موافق بود ونه خیلی مخالف و مثل همیشه تصمیم نهایی را به خودش واگذار می کند.

هدیه تهرانی اولین بار وی برای بازی در فیلم روز واقعه انتخاب شد اما بعدها لادن مستوفی جای او را گرفت. کیانوش عیاری هم او را برای بازی در بودن یا نبودن انتخاب کرد که بعدها عسل بدیعی به جای او برگزیده شد. اما سرانجام مسعود کیمیایی او را برای فیلم سلطان انتخاب کرد و هدیه تهرانی وارد سینمای حرفه ای شد.
بازی های راحت و روان او در فیلمهای غریبانه و به خصوص شوکران تحسین منتقدان را برانگیخت. غریبانه به کارگردانی احمد امینی و محصول سال ۱۳۷۶ می باشد.
خلاصه داستان: جوانی به نام بزرگ در نمایشگاه اتومبیل شوهر خواهرش که یوسف نام دارد مشغول به کار است. یوسف از او می خواهد که ماشین گران قیمت خانم دکتر ثابتی را به او تحویل دهد. اما بزرگ تصادف کرده و یوسف مجبور می شود برای پرداخت خسارت چند چک به خانم دکتر بدهد. بزرگ چند بار نزد خانم دکتر می رود تا رضایتش را بگیرد و به جای یوسف او خسارت بدهد، اما دکتر ثابتی به بزرگ پیشنهاد می کند که در مقابل چک های یوسف او باید برای چند ماه همسرش بشود.
یکی از بهترین نقش آفرینی اش که منجر به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین جشن خانهٔ سینما شد و تحسین نویسندگان و منتقدان را در پی داشت، بازی بیادماندنی او در چهارشنبه سوری بود. مجله همشهری جوان، بعد از مهناز افشار وی را به عنوان دومین بازیگر زن پول ساز دهه هشتاد خورشیدی انتخاب کرد.
چهارشنبه سوری سومین فیلم سینمایی اصغر فرهادی است. این فیلم در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۴) نامزد دریافت ۹ جایزه بود، که در نهایت موفق به کسب سیمرغ های بلورین بهترین کارگردانی (اصغر فرهادی)، بهترین بازیگر نقش اول زن (هدیه تهرانی)، بهترین تدوین (هایده صفی یاری) و همچنین سیمرغ بلورین فیلم محبوب تماشاگران شد.

5d13342fefca6 biyografy hadiyetehrani irnab ir بیوگرافی هدیه تهرانی

بیوگرافی هدیه تهرانی

c1371چای تلخ
۱۳۷۶غریبانه

قرمز
۱۳۷۷شوکران
سیاوش
دست های آلوده
۱۳۷۸پارتی
۱۳۷۹آبی
چتری برای دو نفر
۱۳۸۰زمانه
کاغذ بی خط
خانه ای روی آب
۱۳۸۱آبادان
دنیا

دختر ایرونی
۱۳۸۲جایی برای زندگی
دوئل

۱۳۸۳یک بوس کوچولو
۱۳۸۴چهارشنبه سوری
شبانه
۱۳۸۵نیوه مانگ
نسل جادویی
۱۳۸۶هر کس سینمای خودش
۱۳۸۷شیرین
فرزند صبح
تهران ۱۵۰۰
۱۳۸۸هفت دقیقه تا پاییز
۱۳۹۰پل چوبی
یک روز دیگر
قلب یخی (فصل سوم)
۱۳۹۱آشغال های دوست داشتنی
دوئت
۱۳۹۳روز مبادا

۱۳۹۴آااادت نمی کنیم

۱۳۹۵اسرافیل
پدیده
بدون تاریخ بدون امضا

۱۳۹۶روزهای نارنجی
هدیه تهرانی در شهریور ۱۳۹۲ به سمت نایب رئیس کمیته بانوان تای چی چوان منصوب شد. این انتصاب با واکنش های متفاوتی روبرو شد ولی از سوی مسئولین فدراسیون ووشو اعلام شد که وی سابقه مربی گری این رشته ورزشی را دارد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *