طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز
چـقـدر مفـید بـود ؟

طرز تهیه وافل وعده صبحانه وعده ای است که می توان خوراکی های متنوعی را تست کرد؛ از غذاهای بسیار مقوی گرفته که اول صبح سرو می شود، مانند حلیم تا غذاهایی که شکل و شمایل فانتزی دارند مانند وافل. حتما اسم وافل را شنیده اید؛ چه بسا به کرات آن را مصرف کرده باشید. این خوراکی که اصلیتی انگلیسی دارد اما به ذائقه ی ما ایرانی ها هم بسیار نزدیک است

tarztahiyevafel basandevichsaz irnab ir طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

مواد لازم وافل

آرد ۱ لیوان
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
شکر ۱ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۱ عدد
ماست چکیده و ترش ۳۰۰ گرم
شیر ۳/۴ لیوان
کره ۳۵۰ گرم
وانیل نوک قاشق چایخوری

مراحل تهیه وافل با ساندویچ ساز

۱) در ابتدای درست کردن وافل به سراغ بهم زدن تخم مرغ بروید. تخم مرغ را بشکنید و با استفاده از همزن بهم بزنید تا کاملا کف کند. ( غلیظ شود ) حالا اقدام به اضافه کردن شیر و کره کنید. سپس مجددا بهم بزنید.

۲) کاسه بزرگ تهیه کنید و موارد روبرو را درون آن بریزید و سپس با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید: آرد، واینل، شکر و بیکینگ پودر. توصیه می کنیم قبل از اضافه کردن آرد آن را الک کنید تا وافل به خوبی پف کند.

۳) وقت آن است که تخم مرغ بهم زده شده را به کاسه اضافه کنید. سپس باز هم همگی مواد را با یکدیگر بهم بزنید تا مخلوط شوند. ( در مرحله قبل بهتر بود کاسه را بزرگتر انتخاب می کردید تا هنگام بهم زدن آرد بیرون نپاشد )

5d219452f2339 tarztahiyevafel basandevichsaz irnab ir طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

۴) بعد از آنکه به خوبی مواد را ترکیب کردید باید مخلوطی سفت و با غلظت بالا بدست آورده باشید. در مرحله بعدی باید از دستگاه و قالب وافل ساز استفاده کنید. قالب وافل را روی گاز می گذاریم تا مقداری داغ شود.
۵) کمی از مایه آماده وافل بردارید و روی قالب بگذارید و سپس درب دستگاه را ببندید. حدودا ۵ دقیقه طول خواهد کشی تا وافل به خوبی فرم بگیرد. ( سفت هم می شود ) سپس دوباره درب وافل ساز را ببنیدید تا بپزد ( سرخ شود )

۶) مجددا بعد از ۵ دقیقه وافل ها طلایی رنگ شده اند. بقیه مایه ها را به همین صورت در قالب ساز قرار داده تا همگی سرخ شوند. بعد از آماده شدن همگی وافل ها می توانید با انواع میوه آنها را تزئین کنید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *