معرفی غار لادیز
چـقـدر مفـید بـود ؟

 معرفی غار لادیز

 

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شرق ایران مجموعه قلعه، آبشار، رودخانه و غار لادیز است که  با دارا بودن آب معدنی بسیار گوارا و زیبایی های منحصر به فرد در منطقه کویری و در جوار چهارمین قله مرتفع ایران، همه ساله گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند.

moarefi ghar ladiz irnab ir معرفی غار لادیز

غار لادیز

مجموعه رودخانه و غار لادیز از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان در شرق ایران محسوب می شود که قدمتی بالغ بر ۷ هزار سال دارد. طول این غار بیش از ۲۰ متر و ارتفاع آن در دهانه غار ۶ متر است اما این ارتفاع در قسمت های مختلف غار متفاوت و در برخی قسمت ها بیشتر و برخی نقاط کمتر از ۴ متراست.

5d70a47fac08e moarefi ghar ladiz irnab ir معرفی غار لادیز

غار لادیز

این غار، در نزدیکی روستای لادیز قرار دارد؛ روستای لادیز از سطح دریا ۱۲۰۰ متر ارتفاع دارد و اقلیم آن گرم و خشک است و آب و هوای روستا در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار مطبوع و دلپذیر و در تابستان‌ها گرم است و رودخانه لادیز از شمال روستا عبور می‌کند. ترکیب دو پدیده “آبشار” و “غار” در این منطقه باعث شده است برخی خانواده های محلی اوقات فراغت و ایام تعطیل خود را در انجا بگذرانند.

حواشی رودخانه‌های فصلی لادیز به ویژه در فصول بهار و تابستان چشم‌اندازهای بسیار زیبا و مکان مناسبی برای گذران اوقات فراغت گردشگران است.

5d70a483447c9 moarefi ghar ladiz irnab ir معرفی غار لادیز

غار لادیز

همجواری روستای لادیز با کوه تفتان، موجب پدید آمدن چشم‌اندازهای بدیع و اماکن تاریخی و طبیعی شده است و همه ساله، کوهنوردان بسیاری برای صعود به بام جنوب شرق کشور به این منطقه عزیمت می‌کنند.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *