مضرات نارنگی
چـقـدر مفـید بـود ؟

آشنایی با نارنگی

نارنگی یکی از انواع میوه های درختی است که در تیره مرکبات دسته بندی می شود. نارنگی شباهت های زیادی با پرتقال دارد و تفاوت های آن پرتقال این است که کمی کوچکتر از پرتقال است و معمولا طعم شیرین تری نسبت به پرتقال دارد.

نکته مهم در مورد نارنگی اینست که این میوه سرشار از منیزیم است که برای دستگاه عصبی ، دستگاه گوارش و ماهیچه ها بسیار مفید می باشد. در طب سنتی ایران طبع نارنگی را تر و سرد می دانند و یکی از مهم ترین خواص آنرا مفرح قلب بودن می دانند.

امروزه نارنگی در کشورهایی که تولید کننده عمده مرکبات در دنیا هستند تولید می شود. از مهم ترین کشورهای تولید کننده نارنگی در دنیا می توان به نام کشورهایی مانند ایران ، چین ، اسپانیا ، ژاپن و برزیل اشاره کرد.

نارنگی میوه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص این میوه ارزشمند را برایتان جمع اوری کرده ایم.

mozerat narangi irnab ir مضرات نارنگی

نارنگی

زیاده روی ممنوع

همانطور که نارنگی فواید فراوانی دارد ولی این فواید باعث نمی شود که در مصرف آن زیاده روی کنید. زیاده روی در مصرف هر ماده غذایی می تواند مشکل زا باشد. زیاده روی در مصرف نارنگی می تواند باعث مشکلاتی در دستگاه گوارش شود.

تداخل با شیر گاو

گاهی اوقات ترکیب دو ماده غذایی باعث ایجاد مشکلاتی در بدن می شوند. یکی از مواد غذایی که می تواند با ترکیب نارنگی در بدن مشکل ایجاد کند شیر گاو است. ترکیب این دو ماده غذایی می تواند منجر به دل دردهای شدید شود.

مشکلات برای کودکان

به دلیل اینکه نارنگی طعم خوبی دارد و پوست گرفتن و مصرف آن بسیار آسان است یکی از میوه های مورد علاقه کودکان است. یکی از مشکلاتی که مصرف بیش از حد نارنگی برای کودکان می تواند به بار بیاورد اسهال و کند شدن عملکرد روده ها می باشد.

آفت و التهاب دهان

توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه نارنگی علاوه بر مشکلاتی که برای دستگاه گوارش به وجود می آورد و می تواند باعث مشکلاتی در دهان نیز شود. از مهم ترین این مشکلات می توان به آفت در دهان و ایجاد التهاب در دهان و زبان اشاره کرد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *