بیوگرافی بشار اسد
چـقـدر مفـید بـود ؟

بیوگرافی بشار اسد

او در سال ۱۹۶۵ در شهر دمشق به دنیا آمد. بشار پس از تمام کردن مدرسه رشته پزشکی در دانشگاه دمشق را انتخاب کرد و در سال ۱۹۸۸ فارغ التحصیل شد و در بیمارستان نظامی مشغول به کار شد. وی سپس در سال ۱۹۹۲ برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و در سال ۱۹۹۴ موفق به اخذ مدرک تخصصی چشم پزشکی گردید. او علاوه بر زبان عربی، به زبان های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد.biogerafi bashar asad irnab ir بیوگرافی بشار اسد

biogerafi bashar asad irnab ir بیوگرافی بشار اسد

بشار اسد

خانواده اسد که از اقلیت علوی مذهب می باشند دارای مناصب مختلفی می باشند. فهرست زیر، اسامی تعدادی از افراد شاخص این خانواده بشار اسد است:

5db01376b1f14 biogerafi bashar asad irnab ir بیوگرافی بشار اسد

بشار اسد

  • اسماء اسد، همسر، دارای نقش سیاسی تأثیرگذار
  • حافظ اسد، پدر، رئیس جمهور سابق، مرگ در سال ۲۰۰۰
  • رفعت اسد، عمو، از مقامات نظامی، تبعید به فرانسه پس از سعی در مبادرت به کودتا در سال ۱۹۸۴، تا سال ۱۹۹۸ او مقام تشریفاتی معاونت رئیس جمهور را حفظ نمود.
  • باسل اسد، برادر، نامزد اصلی برای جانشینی، مرگ در اثر تصادف با ماشین ۱۹۹۴
  • ماهر اسد، برادر، فرمانده گارد رئیس جمهوری، فرمانده لشکر چهارم زرهی سوریه، عضو کمیته مرکزی حزب بعث خانواده اسد

همسر او اسما اسد نیز متولد ۱۱ اوت ۱۹۷۵بانوی اول سوریه محسوب می شود. وی فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کینگز لندن است.

5db01378c1964 biogerafi bashar asad irnab ir بیوگرافی بشار اسد

بشار اسد

آنها در سال ۲۰۰۰ به عقد یکدیگر در آمده و رسما ازدواج کردند.حاصل این ازد.واج سه فرزند بوده است.دو پسر به نامهای حافظ ۸ ساله و کریم ۳ ساله و یک دختر ۵ ساله می باشد.

اسما اسد دختر یک متخصص سرشناس قلب و بزرگ شده منطقه اکشن در غرب لندن پس از فرغت از تحصیل در دانشگاه کیگنز لندن در رشته کامپیوتر دو سال از عمر خود را در دویچه بانک صرف کرد و سپس به بانک جی.پی مورگان پیوست.

اسماء به عنوان بانوی اول سوریه سرمنشأ طرح هایی برای توسعه روستایی و نیز عامل برگزاری تعدادی از رویدادهای فرهنگی سوریه بود.

خانواده اسما و شوهرش پیش از ازدواج با یکدیگر آشنایی داشتند. مادر وی، دبیر اول سفارت سوریه در لندن بود و خانواده اش در مناصب بالای دیپلماتیک قرار داشتند.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *