بـیوگرافی اونور تونا “بازیگر نقش علیهان”
چـقـدر مفـید بـود ؟

بـیوگرافی اونور تونا “بازیگر نقش علیهان”

 

اونور تونا یکی از بازیگران و مدل های جذاب ترکیه که دارای طرفداران زیادی هم می باشدو خصوصا این روزها که در سریال سیب ممنوعه مشغول به ایفای نقش می پردازد او علاوه بر بازیگری به موسیقی هم علاقه دارد و به ساز گیتار مساط می باشد و تا کنون دو آهنگ نیز منتشر کرده که این دو آهنگ هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است.انور تونا (بـه ترکی Onur tuna) از بـازیگران جذاب ترک زاده ی ۲ جولای سال ۱۹۸۵ در یکی از شهر های ترکیه بـه نام چاناککاله اسـت. وی فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ شروع کرده اسـت. بـازی تازه ی انور تونا در سریال میوه ی ممنوعه در سال ۲۰۱۸ می بـاشد.

onur tuna irnab ir بـیوگرافی اونور تونا “بازیگر نقش علیهان”

اونور تونا

شروع فعالیت حرفه ای:

انور تونا در سال ۲۰۱۱ در یکی از سناریو های نوشته شده توسط ماهسون کیرمیزی گول بـه اسم زندگی ادامه دارد ایفای نقش کرد و نخسـتین بـازی خود را در کنار هنرمندان و بـازیگرانی مثل فیکرت کوشکان، شنای گورلر، روزت هوبش و عارف ارکین تجره کرد. وی در سال ۲۰۱۴ در فیلم سینمایی مسئله کوچک ایلول در کنار نقش های اصلی فیلم مثل زینب عبدالله و انگین آکیورک بـه بـازیگری پرداخت.

 

وی در همان سال در یک سریال تاریخی بـه نام فیلینتا در نقش اصلی آن ایفای نقش کرد.در کنار هنرمندانی همچون مهمت اوزگور، داملا آسلانالپ، سرهات توتوملوئر و ناز الماس بـه بـازی پرداخت. وی بـه تازگی در سریال میوه ی ممنوعه در حال بـازی اسـت در کنار بـازیگرانی همچون تالات بولوت، ادا اجه، سووال سام، بـاریش آیتاچ و سودا ارگینجی.

تحصیلات و خانواده : 

خانواده ی مادری وی اصلیتی ترک دارند و از یکی از شهر های یونان بـه اسم تسالونیکی بـه ترکیه مهاجرت کرده اند. مادر وی از کارمن بـازنشسـته ی اداره ی ثبت املاک اسـت و پدرش مدرس درس ریاضی اسـت. انور تونا فارق التحصیل از رشته ی اقتصاد از دانشگاه eylul می بـاشد. وی در قسمت کنسرواتور دانشگاه اژه بـه فراگیری موسیقی سنتی ترک پرداخته اسـت و بـه گیتار تسط دارد.

 

او دو آهنگ بـه اسم های Acin verdi و tipki sen هم خوانده اسـت. وی هنگامی که فقط ۱۵ سال داشت بـه فراگیری گیتار را شروع گرده اسـت.او در دوره ی  ابتدایی در والیبـال و بسکتبـال فعالیت می کرده و در همین هنگام ها بـه یاد گیری تئاتر هم پرداخته اسـت. او همچنین هنگم تحصیل در دانشگاه چهار سال بـه عنوان مدل حرفه ایی بـه فعالیت پرداخته و بـه فراگیری بـازیگری در مرکز موجدت گازان پرداخته اسـت.

5db97e9523c4a onur tuna irnab ir بـیوگرافی اونور تونا “بازیگر نقش علیهان”

اونور تونا

ارایی انور تونا 

دارایی وی در حال حاضر یک میلیون دلار برآورد می شود.

 

قد، وزن، رنگ چشم

قد : ۱۹۵ سانتی متر

وزن : ۸۱ کیلو گرم

رنگ چشم : آبـی

روابط و زندگی شخصی 

مجرد می بـاشد. وی تاکنون روابط زیادی داشته اسـت. در سال ٢۰۱٢ تا ٢۰۱٣ بـا یاسمین کای آلن رابطه داشت و در ٢۰۱٣ بـا نیل آتش، بـازیگر جذاب ترک دوسـت شد.

 

در ٢۰۱۵ تا ٢۰۱٧ رابطه ایی بـا سدا گوون، دیگر بـازیگر جداب ترک شروع کرد و بعد از مدتی از او جدا شد. او مدتی کوتاه هم بـا بـازیگر ترک، ملیس کاراکوش رابطه داشت. در ٢۰۱٨ هم شایعاتی دال بر رابطه ی ادا اجه بـا انور تونا برقرار بود که این شایعات بـه جایی نرسید. طبق سخنان او در رسانه ها  در حال حاضر بـا کسی در رابطه نیسـت.

 

فیلم ها و سریال ها

٢۰۱۱ -سریال Hayat devam ediyor (زندگی ادامه داره) در نقش سیراچ بـاکیرجی

٢۰۱۴ -سریال Filinta(فیلینتا) در نقش فیلینتا مصطفی

٢۰۱۶ -سریال Cesur yurek (دل جسور) در نقش عمر کورکماز

٢۰۱٨ -سریال Yasak elma (میوه ممنوعه) در نقش علیهان تاش دمیر

 

فیلم های انور تونا

٢۰۱۴ فیلم سینمایی Bi kucuk eylul meselesi(مسئله کوچ ایلول) در نقش آتیل


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *